Tugare Casa De Temporada Itanhaem Villa
| Wi-Fi | Gratis parkering | Simbassäng Utomhusbassäng |
| Privat strand Strand | Rökning förbjuden Rökfria rum | Barnvänligt Leksaker |
| Husdjur Husdjur tillåtna |
Tugare Casa De Temporada Itanhaem Villa med 4 sovrum erbjuder närhet till turistattraktioner, till exempel Cama do Anchieta, som ligger cirka 10 minuter bort med bil. Villan med 3 badrum, som passar för upp till 15 gäster, har en parkering.
Gästerna kan besöka Convent of Nossa Senhora da Conceicao som ligger ungefär 2 km bort, medan Chamber House and Jail finns ungefär 2,1 km bort.
Här finns matplats med köksutrustning, såsom kylskåp och ugn. Restaurangen Casa da Praia, som serverar hälsosamma rätter, är belägen ungefär 19 minuters promenad bort.
- Lokala sevärdheter
- Fluviais Islands1,7 km
- Praca Nossa Senhora do Sion1,7 km
- Itanhaem River1,7 km
- Nuestra Señora de la Concepción-kapellet1,8 km
- Church of Sant'Anna1,8 km
- Convento Nossa Senhora da Conceicao850 m
- Chamber House and Jail1,7 km
- Museu Conceição de Itanhaém1,8 km
- Pateo Toto Mendes1,7 km
- Praca Narciso Andrade1,8 km
- Flygplatser
- São Paulo-Congonhas flygplats105 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Rökfria rum
- Wi-Fi
- Gratis parkering
- VIP-incheckning/-utcheckning
- Husdjur tillåtna
- Säkerhet
- Nyckelåtkomst
Mat och drycker
- Gemensamt kök
Aktiviteter och avkoppling
- Utomhusbassäng
- Strand
- Solsängar
- Grill faciliteter
- Fritids- och TV-Rum
- Offentligt bad
På rummet
- Trädgårdsmöbler
- Leksaker
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Tillhandahåller Tugare Casa De Temporada Itanhaem Villa en trådlös internetanslutning?
Ja, Tugare Casa De Temporada Itanhaem Villa erbjuder Wi-Fi. - ❓
Finns det ett kök på Tugare Casa De Temporada Itanhaem Villa?
Ett delat kök finns på Tugare Casa De Temporada Itanhaem Villa. - ❓
Är det tillåtet att ta med husdjur till Tugare Casa De Temporada Itanhaem Villa?
Man kan bo i Tugare Casa De Temporada Itanhaem Villa med sitt husdjur. - ❓
Vilka sevärdheter bör vi se under vistelsen i denna semesterbostad?
Gästerna i denna semesterbostad kan enkelt nå Cama do Anchieta och Convent of Nossa Senhora da Conceicao, som ligger 3 km från boendet respektive 2 km bort.